لودر هیوندا و لوازم یدکی لودر هیوندا

ساخت وبلاگ
چکیده : شرکت های زیادی از جمله کاترپیلار ، هیوندا ، ولوو ، هیتاچی ، هیوندای ، کاوازاکی و غیره در ساخت انواع ... با عنوان : لودر هیوندا و لوازم یدکی لودر هیوندا بخوانید :

شرکت های زیادی از جمله کاترپیلار ، هیوندا ، ولوو ، هیتاچی ، هیوندای ، کاوازاکی و غیره در ساخت انواع لودر فعالیت دارند.

لودر هیوندا یکی از کاربردی ترین ماشین‌آلات ساختمانی و عمرانی است. این ماشین که در انداره های مختلف ساخته می‌شود، به دلیل عملکرد و انعطاف پذیری زیادی که دارد و نیز با کمک تغییر جام می تواند بسیاری از کارهای عمرانی و خاکبرداری را انجام دهد. لودر کاربرد های بسیاری از جمله ایجاد خاکریز، حفاری زیرزمین بناها، پرکردن خندقها، خاکریزی اطراف لوله های کارگذاشته شده در کانالها، بارگیری کامیون، حمل بتن به محل قالبها و بلند کردن و حمل مصالح ساختمانی و … دارد . به ماشین لودر می‌توان انواع  لوازم یدکی لودر هیوندا نظیر برف روب، کانال کن، لوله بر، لوله گذار و جرثقیل لیفتراک را نصب کرد و کاربردهای دیگری از آن گرفت.

انواع لودر هیوندا:

لودر چرخ لاستیکی:

این لودرها در اقسام کوچک و خیلی بزرگ ساخته می شود. چرخهای بزرگ لاستیکی به این نوع لودرها قدرت تحرک و سرعت فراوانی می بخشد.فشار وارده برزمین توسط این لاستیکها کم بوده و میتوان این فشار را با تغییر میزان باد لاستیکها تغییرداد. با این همه درزمنیهای دارای سنگهای تیز، امکان آسیب این لاستیکها وجود دارد. در ضمن، در زمینهای خیس و گل آلود نیز کار کردن با لودر چرخ لاستیکی مشکل است؛ البته زنجیرهای سیمی مخصوص جهت حفاظت لاستیکها وجود دارد که میتوان برای ازدیاد اصطکاک لاستیکها با سطح زمین آنها را به کاربرد. نوعی از لاستیکهای جدید ساخته شده اند که دارای عاجهای خیلی ضخیمی هستند و میتوانند درمناطق سنگی کار کنند؛ این لودرها بر دو نوع معمولی وکمرشکن هستند.

نوع کمرشکن که بیشتر در لودرهای بزرگ به کار برده میشوند و دارای نوعی شاسی هستند که قسمت عقب لودر را به قسمت جلو توسط یک مفصل متصل میکنند.

این حالت مفصلی قدرت مانور و شعاع گردش ماشین را نسبت به شاسی های ثابت ( غیرمفصلی ) زیاد میکند. در انواع مدرن این ماشین آلات از سیستمهای فرمان و کنترل هیدرولیکی و الکتریکی جهت راحتی و عملکرد بهتر راننده استفاده شده است. سیستم فرمان این ماشین ها به دو نوع است؛

در لودرهای معمولی سیستم فرمان به وسیله فرمان و حرکت چرخها عمل میکند ،اما در نوع کمرشکن سیستم فرمان به وسیله دو جک هیدرولیکی عمل می نماید.

لودرهای چرخ زنجیری:

لودرهای چرخ زنجیری مانند لودرهای چرخ لاستیکی عمل می کنند با این تفاوت که فشار کمی که بر زمین وارد می کنند باعث میشود که لودرهای با چرخ زنجیردار بتوانند در زمینهایی کار کنند که قابل استفاده برای لودرهای لاستیکی نیستند. اصطکاک زیاد آنها با زمین باعث میشود که بتوانند نهایت استفاده را از قدرت موتور در کندن زمین بنمایند و چون زنجیر دارند هنگام کار در مناطق دارای سنگهای تیز خطرپاره شدن لاستیک وجود ندارد. لودرهای زنجیردار قادر به حرکت برروی سطحهای باشیب جانبی ۳۵% میباشند در صورتی که این رقم برای لودر چرخ لاستیکی ۱۵% است.

همچنین لودر زنجیردار میتواند از شیب ۶۰% بالا برود در حالیکه این رقم برای لودر لاستیک دار به حدود ۳۰% محدود میشود. سرعت لودر زنجیردار خیلی کمتر از لودر لاستیک دار بوده به همین علت در مواردی که فاصله حمل مواد و بازگشت به محل بارگیری زیاد باشد، راندمان این ماشین نسبت به نوع لاستیک دار پایین است.

بکهو لودر:

این ماشین آلات در واقع لودرهای کوچکی هستند که درپشت خود یک بیل مکانیکی دارند و برای کارهای سبک استفاده میشوند. کلیه مشخصات عمومی آنها مانند لودرها وبیل های مکانیکی است. به دلیل دوکاره بودن این ماشین در بسیاری از پروژه های کوچک از این وسیله استفاده میشود بخصوص اگر پروژه مربوط به کندن خندق باشد.

در واقع بکهو نوعی تراکتور مجهز به باکت در جلو یعنی Loader و بیل عقب یا همان بکهو(BackHoe) می باشد.

قدرت این بیل نیز بر اساس زاویه آن با زمین و شعاع عملکرد بازوها تفاوت دارد. شرکتهای سازنده براساس نوع ماشین آلات نمودارها یی مبنی برقدرت بیل در حالات مختلف ارائه میدهند.

شرکت های بسیاری از جمله کاترپیلار Caterpillar ، جان دیر John Deere ، کیس Case ، جی سی بی JCB ، نیوهلند New Holland ، هیوندا Komatsu ، هیوندای Hyundai ، ولوو Volvo ، هیتاچی Hitachi ، لیوگانگ LiuGang و … تولیدکننده بکهو در جهان هستند.

چیزی که در تولید انواع لودر هیوندا قابل توجه می باشد این است که به دلیل قیمت بالای لودر هیوندا انواع لوازم یدکی لودر هیوندا

 نیز با بهترین کیفیت تولید می شود تا در صورت خرابی هر یک از قطعات لودر بتوان آن را به راحتی جایگزین نمود.

...
نویسنده : مبنا بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت: 12:50